YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Yakıyorlar bizi

Farkında mısınız?
20 yıldır yakıyorlar bizi. Hem de cayır cayır yakıyorlar. Solingen'i bıçak markası sanırdık. Meğer öyle değilmiş. 20 yıl önce, 29 Mayıs 1993'te öğrendik. Genç yaşlı, çoluk çocuk Türkler'i ilk orada yaktı dazlaklar, Neo Naziler ya da adını sizin koyacağınız ırkçı vahşiler.
Yangınlara neden olan kaza mı? İhmal mi? Hiç sanmıyorum. Çünkü nedense hep Almanya'daki Türk ailelerinin evleri yanıyor. Yoksa ateş yakmayı mı bilmiyoruz? Olamaz. Ateşe tapan şamanların anavatanı da Anadolu, mangal üstatlarının da...
Peki o zaman ne oluyor?
Yakıyorlar bizi işte... Cayır cayır yakıyorlar.
Nazilerin, Yahudi soykırımı dört yıl sürdü. Ermeniler'in iddia ettiği sözde soykırım ve tehcir sırasında gelişen olaylar ise sadece üç-dört yıllık bir süreyi kapsıyor.
Yani? En uzun süreli soykırıma uğrayan millet biziz. Mazlum ve mağdur olma konusunda Hitler dönemi Yahudiler'inden tek farkımız; onların bir kaç yıl içinde topluca, bizim ise 20-30 yıla yayılan bir süreçte tek tek katlediliyor olmamız. Bu zulme uğrayan, Avrupa'nın bir başka milleti olsa; şimdi dünyada yer yerinden oynamış, ırkçılığı protesto gösterileri ile uluslararası davalar gündemin zirvesine oturmuştu.
Yakıyorlar bizi... Cayır cayır... Sesimiz, soluğumuz çıkmıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN