YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Bir kangal insanlık

NE müthiş bir dayanışma örneğiydi.
Haber bültenlerinde izlerken 'insanlığımı' yeniden sorgulamak mecburiyeti hissettim.
Haçi; İngiltere'de sahibinden türlü eziyet görürken tren altında kalıp arka ayaklarından birini kaybeden kangal cinsi bir köpekti. Owen Hopkins ise 5 yaşında zihinsel engelli dünya sevimlisi bir çocuktu. Bir şekilde birbirlerini buldular. İkisi de engelinin farkındaydı ama bu ikisinin birbirlerine destek olmasına asla engel değildi.
Haçi, Owen sayesinde insanlara yeniden güvenmeyi öğrendi. O güne dek içine kapanık bir halde tek kelime konuşmayan Owen ise yeni kader ortağı sayesinde etrafıyla iletişim kurmaya başladı. Haçi'ye bu yardımından dolayı İngiltere'de 'En İyi Hayat Arkadaşı' ödülü verildi.
Kim demiş "Bir dikdörtgen masanın ayakta durabilmesi için dört ayağa ihtiyaç vardır" diye? Bazen bir kangal çıkar, tüm fizik kurallarıyla birlikte 'insanlığı' da hepimize yeniden öğretir işte...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN