Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Güven bunalımı

Topyekun paranoyak bir toplum haline geldik. Öyle şeyler yaşıyoruz ki, kime güveneceğimizi hepten şaşırdık. Durum böyleyken, bir kargo şirketinin reklam filmi, hepimizi kucaklayıverdi.
Köydeki büyükanne, uzaktaki torunu için astronot tulumu örüyor. (İşte bizim insanımızın farkı. Dünyada torununa uzay giysisi diken başka bir ülkenin ninesi var mıdır acaba?)
Büyükanne, o gün köyden geçen motosikletli delikanlıya, torununa ulaştırması için o tulumu teslim ediyor. Yanındaki kadınlar "İlk kez gördüğün bir adama nasıl güvenirsin?" filan diyorlar. Nur yüzlü ninemiz yanıtlıyor: "Kendi insanımıza da güvenemeyeceksek..."
Reklam hoş... Mesajı da çok anlamlı. Ama keşke delikanlıyı oynayan kişi, Mehmet Günsür olmasaydı. O Mehmet Günsür ki, 'babasına güvenmenin bedelini' hayatıyla ödeyen Şehzade Mustafa'yı canlandırmıştı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN