Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk ya da Mevlana film projeleri dururken, Türk Hava Yolları'nın iki 'hayali' kahraman Batman ve Superman'in filmine sponsor olmasını yadırgadığımı yazmıştım.
Katılan da oldu, karşı çıkan da... Ama 'nin yeni 'sponsorluğunu' ayakta alkışladım...
Göklerdeki gururumuz THY; çok yakında görme yeteneğini kaybedecek olan 6 yaşındaki 'li minik kız Elisabeth Myers'in dileğini yerine getirmek için adeta seferberlik ilan etmiş. Kızı ABD'den alıp Roma'ya uçurmuşlar.
Elisabeth'in son dileği, Papa ile tanışmakmış; gerçekleştirmişler...
Papa Francesco, kızın başını elleri arasına alıp şifa duası okumuş.
Bazen tıbbın yetersiz kaldığı anlarda devreye manevi güçler girer. İnşallah bu kızcağız da kazandığı moralle o hastalığın üstesinden gelir.
THY'ye gelince...
Dünyanın ısrarla dinler savaşına sürüklendiği, inanışlar arasına görünmez dikenli tellerin örüldüğü böylesine kritik bir dönemde; bir Müslüman ülkenin havayollarının, bir minik Hıristiyan kızı Papa'ya kavuşturması nasıl da anlamlı.
İşte benim demek istediğim tam da buydu...
Bir avantür filme sponsor olduğunuzda, bir aylık tanınırsınız ama 'gönüllere' sponsor olursanız, ömür boyu...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN