Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşek şakaları sezonu açıldı.
'Demet Akbağ ile Çok Aramızda'nın yeni sezonu Show TV ekranlarında başladı.
Daha ilk bölümün ardından yazmıştım, 'Bu tür şaka programları bana keyif değil, hüzün veriyor' diye. Zira şaka mağdurlarının perişan haline bir türlü gülemiyorum.
Hele bunlar toplumun saygın kişilikleri ise hüznüm iki katına çıkıyor.
Hülya Koçyiğit'e reva görülen köpekbalığı eziyeti de bunlardan biriydi.
Bizim 'uzman iş birlikçi' Seyhan Erdağ yine oltasını sallandırmış, Koçyiğit'i Boğaz'da bir özel tekne turunda röportaj yapmaya ikna etmişti. Derken kameraman denize düştü.
Onun kaybolan kamerasını bulmak için bir dalgıç suya atladığı sırada ise Koçyiğit'i dehşete düşüren o köpekbalığı maketi ortaya çıktı. Bu kadar naif bir kişiliğe reva görülecek en son eziyetti. Kadıncağızın korkudan büyüyen gözlerini, titreyen ellerini, sararan yüzünü üzüntüyle izledim. Ama aynı zamanda onun yüce gönüllülüğüne de şahit oldum.
Sözde 70 bin liralık kamerasını kaybettiği için ağlayan kameramanı teselli ederken, "Olsun, canına zarar gelmesin yeter ki. Gerekirse ben sana alırım yeni bir kamera" demesin mi? Bu yüreğe bu şaka sizce de ağır değil mi?
Programdaki bir başka şakazede ise 'İçerde' dizisinde 'Yeşim' karakterini canlandıran Gözde Kansu'ydu. Onu da eli silahlı çetelerin market baskınının tam orta yerinde bıraktılar.
Bindiği taksiden aşağı inerken bir yere kapaklanışı, kurşunlardan saklanmak için otomobillerin altına sürünerek bir girişi vardı ki, eyvah, eyvah!... Öyle korkmuş, o kadar büyük bir şoka girmişti ki, şaka bitip de Demet Akbağ göründüğü sırada bile titreyerek, "İçerde arkadaşım var, rehin aldılar" filan diye kekeliyordu.
Ben 'İçerde' dizisinin yapımcılarının yerinde olsam, 'Çok Aramızda'ya ciddi ciddi gönül koyar, hatta dava açardım. Çünkü 'İçerde'nin o taviz vermez, dimdik duran, dominant kadını 'Yeşim'in karizması bu şaka yüzünden yerlerde sürünür hale gelmişti. Şimdi ben de pek çok 'İçerde' izleyicisi gibi 'Yeşim'i her gördüğümde arabanın altına girmeye çalışan o perişan halini hatırlayacağım...
Bu arada 'şakacı'(!) Demet Akbağ da yıllardır biriktirdiği güven ve sempatisini her hafta biraz daha eritip duruyor, haberi ola! Umarım programdan aldığı para buna değiyordur...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN