MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Suriye'den HD savaş videosu

Rus'ların Suriye'de Dron denen insansız hava aracıyla çektiği yeni savaş görüntüleri internete düştü. Suriye'de çekilmiş savaş ve infaz görüntüleri izledik ama bu yeni görüntüler farklı. HD çekim yapıldığı için görüntü kalitesi çok yüksek; sanki Hollywood savaş filmi gibiydi. Video Şam'a sadece 20-30 km. uzaklıktaki Jobar'da çekilmiş. Her yer yıkılmış, yakılmış, taş üstünde taş kalmamış.
Bu videonun 'Bakın ABD ve Batı, ülkeyi bu hale getirdiler; biz yardıma geldik' mesajı veren Rus propagandası olma ihtimali de yüksek. Ama ne olursa olsun, görüntüler gerçek ve iç savaşın bir ülkeyi nasıl yok ettiğini görmemiz açısından önemli. Bir zamanlar o sokaklarda çocuklar oynuyordu, o yıkılan binalarda mutlu insanlar vardı. Şimdi o insanların yaşayacak bir ülkesi yok; ya Ege'de boğuluyor ya da karın tokluğuna bir yerlerde köle gibi çalışıyorlar, dilencilik yapıyorlar. Avrupa'ya kapağı atan çok az; çünkü tüm Avrupa, Suriyeli mültecilere karşı birleşip duvar ördü. Şimdi 'Sınırları iyi kontrol edin biz de size yardım yapalım' deyip Türkiye'yi küçük jestlerle kandırmaya çalışıyorlar. Bu pazarlığa girişmeleri bile Avrupa'nın ikiyüzlülüğünü gösteriyor aslında. Video'yu bu linkten izleyebilirsiniz: https:// www.youtube.com/watch?v=1Q 60yBQG8XI&feature=youtu.be
Müzik rahatsız edici, bilgisayar oyunu havası veriyor ama iç savaşın ne anlama geldiğini görmeniz açısından önemli. Videodan çıkaracağımız ders gayet net: Biz de Suriyeliler gibi Şii, Sünni, Kürt, Arap diye birbirimize düşmeyelim, terörün oyununa gelmeyelim!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN