Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yapacak bir şey kalmadı dağa çıkmaktan başka! Eminim iyi insanlar sadece böyle hissediyorlar! Söz bitti!' Bu tweet, İnsan Hakları Derneği (İHD) Başkan Yardımcısı Eren Keskin'e ait. Güneydoğu'da yapılan terör operasyonlarının durması gerektiğini savunup Taksim'de gösteri yapan ve 'Gerillalar ölmesin' yazılı dövizler açanlar da İHD üyeleri. Evet, düşünce özgürlüğü çerçevesinde insanlar fikirlerini özgürce açıklayabilirler ama bir İHD yöneticisi nasıl insanları dağa, savaşa davet eder? 'Gerillalar ölmesin' diyen İnsan Hakları Derneği üyeleri uyurken, ensesinden vurulup öldürülen güvenlik görevlilerini, Diyarbakır'da PKK'nın bombaladığı emniyet lojmanında babasıyla birlikte hayatını kaybeden dört yaşındaki İrem'i insan olarak görmüyor mu? Devlet; askeri, polisi, sivil insanları öldüren, okulları, hastaneleri bombalayan teröristlere karşı vatandaşını korumayacak mı? Bu nasıl bir mantıktır? Sadece anlamaya çalışıyorum; bu İHD üyelerinin çoğu üniversite mezunu, iyi eğitimli, aktivist insanlar! Bu insanlar PKK terörüne gözlerini kapayıp sadece devleti nasıl suçlayabiliyorlar! Bu teröristlerin hiç mi suçu yok? 'Çocuklar ölmesin' sloganının asıl hedefi; çocukları ailelerinden kaçırıp terörist yapan, okulları bombalayan PKK olması gerekmiyor mu? Çıkan haberlerin hepsi mi yalan, hepsi mi manipülasyon? İnsan hakları edebiyatıyla teröristleri savunanlarda hiç mi vicdan yok? Her insan hayatı değerlidir ama polislerin, askerlerin ölümlerini görmezden gelip gerilla edebiyatı yapmak vicdansızlıktır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN