Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz yalın erişim ücretine, cep telefonuna ayrı, evdeki internet hattına, yazlıktaki hatta ayrı ayrı faturalar ödeye duralım; devleti tüm ülkede halkına ücretsiz Wifi hizmeti sunuyor. BBC'nin haberine göre; birkaç sanayi fabrikasından ve kağıt üretiminden başka bir gelir kaynağı olmayan Estonya, 2000 yılından itibaren internete yönelmiş, kurtuluşunu dijital dünyada bulmuş.
Ülkede internet ücretsiz. Vergi beyanından seçimlere kadar her şey online ve elektronik yollardan yürüyor. 2007 yılından bu yana Estonyalı seçmenler dünyanın hangi köşesinden olursa olsun, online oy kullanıyor.

UÇAR GİDERİZ
2000 yılından bu yana hükümet ve parlamento kağıt kullanmıyor. Bütün faaliyetler, elektronik kayıt sistemiyle sürüyor. Planlara göre 2020 yılında nakit para kalkacak.
Okullarda çocuklar 7 yaşından itibaren bilgisayar ve programlama dersleri görüyor.
Aynı zamanda Estonya, anayasasında 'İnternet ücretsiz karşılanması gereken bir vatandaşlık hakkıdır' ibaresinin bulunduğu tek ülke. Estonya hızla yükselen gelir düzeyiyle, Doğu Avrupa'nın pek çok ülkesini çoktan solladı bile.
interneti bedava yapabilir, bu güce sahip ama tabii bu sadece bir tercih meselesi. Dijital ülke olmak, bizi uçurur.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN