MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Ramazan davulcusunu kızdırma!

Her Ramazan, davulcu tartışması çıkar. Bazıları ' var, çalar saat, telefon var' diyor. Bazıları gerçekten hasta, yaşlı ve çocukların uykusunun bölündüğünü düşünüyor; amaçları din düşmanlığı değil yani. Ama bazıları da gerçekten dindar insanlara olan tahammülsüzlüklerini dile getirmek için Ramazan davulcusuna karşı. Ama her iki tarafın da unuttuğu bir şey var; sahurda çalan davul da; tıpkı Ramazan pidesi, teravih namazları, camilerde minarelerin arasında asılan mahyalar gibi Ramazan ayının vazgeçilmez bir geleneğidir. Teknoloji var diye toplumların harcı olan geleneklerden vazgeçecek değiliz. 'da bir firma Drone (İnsansız aracı) teknolojisi ile Ramazan davulunu birleştirmiş. Eyüp'te test uçuşu yapan Drone, ses sistemi sayesinde davul çalmış, maniler okumuş. Yani uçan davulcumuz da oldu sonunda. Vallahi Ramazan davulcularını fazla da kızdırmamak lazım, 'Teknoloji var, saat var' diyenlerin evlerinin penceresinde Drone ile davul çalabilecek teknolojiye ulaştılar.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN