Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın eyaletinde yaşayan 18 yaşındaki bir genç kız, çocukluğundan beri fotoğraflarını 'ta paylaşan ailesine dava açtı. Ebeveynlerinin paylaştıkları fotoğraflar arasında, bebekken lazımlıkta ve bezi değiştirilirken çekilmiş fotoğrafları bulunduğunu söyleyip "Ne utanma, ne de sınır biliyorlar" diyen kızgın evlat, "Tuvalette otururken, karyolamda çıplak uzanırken çekilen fotoğraflarımı, Facebook'taki 700 arkadaşlarıyla paylaşarak kamusallaştırdırlar" diyor.
Genç kız, 500 foto��rafının kaldırılmasını istiyor. Baba ise "Bu fotoğrafları ben çektim, yayınlama hakkı da benim" diyor. Buyurun buradan yakın! Baba, belki de fotoğrafların telif hakkını bile isteyebilir. Avusturyalı genç kız; çocukluğunda çekilmiş fotoğraflarından utanç duyuyorsa ve internete ismini yazınca bu fotoğrafların çıkmasını istemiyorsa, haklı bence. Anne-babalar, çocuklarını çok seviyor ve onların fotoğraflarını paylaşırken gurur duyuyor. Ama çocuklarının da bir özel hayatı olduğunu unutuyorlar. Aileler için doğal ve komik görünen bir fotoğraf, ileride çocukları için utanç kaynağı olabilir. Çocuk, özel bir anının sosyal medyada paylaşılmasından hoşlanmayabilir. Özetle, aileler çocuklarının fotoğrafını paylaşırken iki kere düşünmeli. Ayrıca sapıkların çocuklara ulaşmasındaki en kestirme yolun Facebook olduğu da unutulmasın. Sapıkların, çocuklarla internet üzerinden iletişime geçtiğine dair bir sürü haber var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN