Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ukala, kibirli Fransız parlamenter Sonia Krimi'ne haddini bildirmesi 'Helal olsun' dedirtti. Çavuşoğlu gerekli yanıtı verdi ama daha fazlası gerekiyor.
Evet, 1915 yılında trajik olaylar yaşandı, hayatlarını kaybedenler oldu ama yaşananların sistematik bir soykırım olmadığı konusunda Avrupa ülkelerini ikna edemiyoruz. Avrupa 1915'i, Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak ve politik kazançlar elde etmek için kullanıyor. Birçok Avrupa ülkesinin 1915'te yaşananları soykırım kabul etmesi, anma günleri düzenlemesine karşılık bizim bir hamlemiz olmalı.
Hollanda'nın, eski sömürgesi olan Endonezya'da 3 bin 100 Endonezyalı erkek, Hollandalı askerler tarafından kurşuna dizildi. Hollanda 17'nci yüzyıldan itibaren Fildişi Sahili, Gana, , Angola, Namibya ve Senegal'de birçok koloni kurdu ve buralarda soykırımlar yaptı.
Belçika'nın sömürgesi altındaki Ruanda ve Kongo'da, 10 milyondan fazla insan soykırıma uğradı. Fransa ise 1954-1962 yılları arasında 1.5 milyon Cezayirliyi katletti.
İngiltere, 1788- 1938 tarihleri arasında 'da, yerleşik yerli halk Aborjinleri sistematik olarak yok etti. 750 bin Avustralya yerlisinden geriye sadece 31 bin kişi sağ kalabildi.
Daha önce de yazdım: Birçok Avrupa ülkesinin geçmişi soykırımlarla dolu ama sürekli bizi soykırım yapmakla suçluyorlar.
Biz de aynısını yapalım, Avrupa ülkelerinin yaptıkları soykırımları tanıyalım, o günlerde anma törenleri düzenleyelim, soykırım anıtları açalım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN