NAZLI ILICAK

İstifalar

Donanma Komutanı Nusret Güner'den sonra, Tuğamiral Şevki Şekerefeli ve Gündüz Alp Demirus'un da emeklilik dilekçelerini verdiği ileri sürülüyor. Genelkurmay'dan yalanlama gelse dahi, yargıya tepki mahiyetinde bu gibi teşebbüslerin olabileceğine inanırım. 2011 Şûra'sında, hükümet, böyle bir gözdağına pabuç bırakmamıştı. O zaman da, YAŞ toplantısı öncesinde Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Uğur Yiğit, Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay istifa etmişti. Bir formül bulundu. Necdet Özel önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na, hemen ardından da Genelkurmay Başkanlığı'na atandı. Diğer atamalarla birlikte, bugünkü durum ortaya çıktı. Komuta kademesi, hükümetin denetiminde ve olur olmaz her konuda artık ahkâm kesmiyor. Aksine komutanlarımızı Güneydoğu'da operasyon yönetirken görüyoruz.
Bazen şer gibi görünenden hayır çıkar.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN