Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Gül

Metropoll araştırma, Abdullah Gül ile ilgili çok olumlu sonuçlar ortaya koyuyor. "Dürüst ve güvenilir" diyenler % 80; "demokratözgürlükçü, güçlü, kararlı" düşüncesine katılanlar % 70; "uzlaşmacı" % 81; "herkese eşit uzaklıkta" % 66; "tarafsız" % 63.
2007'de Gül'ün seçilme şartlarını hatırlayınız. Demek, bir kişinin eşi başörtülüyse, o illâ ki, kötü bir cumhurbaşkanı olmuyor. Kurumlara duyulan güvene göre de bir sıralama mevcut. Cumhurbaşkanlığı, 10 üzerinden 7.6 ile en fazla güven duyulan kurum. Onu, ordu (7.5), polis (7.3), Başbakanlık (6.8), Meclis (6.5), hükümet (6.5), yargı (6.3), medya (5.1), politikacılar (4.5) takip ediyor. Bir başka ifadeyle medya ve politikacılar nal topluyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN