Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

İzleniyordu

ABD Büyükelçiliği'nde bir polisin ölümü ve bir meslektaşımızın da yaralanmasına yol açan canlı bomba Ecevit Şanlı'nın DHKP-C mensubu olduğu anlaşıldı. Ne tesadüf, bir süre önce bu örgüte yönelik bir operasyon çerçevesinde Çağdaş Hukukçular Derneği bünyesindeki bazı avukatlar tutuklanmıştı (22 Ocak 2013). Demek, DHKP-C izleniyordu. Zaten, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan dahil, 6 kişiye Ecevit Şanlı'nın fotoğrafı gösterilmek suretiyle dikkatli olmaları söylenmişti. Muhtemelen, hedefte sadece şahıslar var sanılıyordu; örgütün Amerikan Büyükelçiliği'ne saldıracağının duyumu alınmamıştı. Soruşturmanın derinleştirilmesini ve bu konuda ihmal olup olmadığının ortaya çıkarılmasını diliyorum. Politikacılarımız da, her operasyonda şüphelilere sahip çıkmaktan artık vazgeçsinler. DHKP-C son derece tehlikeli bir örgüt ve eğer meşru zeminde faaliyet gösteren odaklarla irtibatları tespit edilmişse, elbette polis ya da yargı bunun üzerine gidecek.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN