NAZLI ILICAK

AİHM

Daha önce Çetin Doğan ve Tuncay Özkan da başvurmuştu. Balyoz'dan 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Tuğamiral Cem Aziz Çakmak ile 16 yıl hüküm giyen Albay Rıza Süzer'in de başvuruları AİHM tarafından karara bağlandı. "Deliller sahte" iddiasına karşı AİHM, "Bunun tespiti ulusal yargı organlarına ait" cevabını verdi. Bununla beraber, başvuran kişilerin suçu işlemiş olabileceği konusunda, objektif bir gözlemciyi ikna edebilecek bilgilerin bulunduğu kanaatini de belirtti. AİHM, kararında, "Tutuklamalar keyfi ve mantıksız değildir" dedi. Tutukluluk süresinin uzunluğu hususunda ise şu görüşleri dile getirdi: "Sürenin uzunluğu davanın özelliğine göre değerlendirilir. Burada ağır, organize bir suç söz konusu; çok sayıda suç ortağı mevcut ve dava karmaşık. Tutuklama kararı, meşru sebeplere dayanıyor."

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN