Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

İhmalin sorumlusu kim?

Uludere raporu, ölenlerin yakınlarını tatmin etmedi.
Tamam. Kasıt yok ama, hatanın sorumlusu kim? CHP de bunu öğrenmek istiyor. Vur emrini kim verdi? Yanlış istihbarat alındıysa, kimden alındı?
Aslında, rapor, ihmal üzerinde duruyor. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişlerinin öninceleme raporundan da esinlendiği ortada. Çünkü Başmüfettişler gibi, Komisyon da, İnsansız Hava Aracı'nın, Irak tarafındaki hareketliliği 17.20'de tespit ettiğini söylüyor. İlk bomba ise, 21.39'da atılmış. Grubun tanımlanması için yeterli süre olduğu kanaati dile getiriliyor. Ayrıca, en yakın askeri üs bölgesine ve yerleşim yerine yaklaşık 4-5 km uzaktaki kafilenin acil tehdit oluşturmadığı, grupta teröristlerin olup olmadığı hususunu teyit için ilgililerin yeterli vakti olduğunun da altı çiziliyor.
Bu cümleler ihmali açıkça ortaya koyuyor. Ama sorumluların ismi telâffuz edilmiyor.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN