Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Speakup

Keşke Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Brüksel'deki "Speakup/ Sesini Yükselt" konferansına katılsaydı. Bu toplantıda "Batı Balkanlar ve Türkiye'de Medyanın Durumu" konuşuldu. Ergin, kanunlarda birçok reforma öncülük etmiş, samimiyetle demokratikleşmeyi isteyen bir bakan. Son günlerde gelişen gergin ortam yüzünden Brüksel'e gidemedi. Oysa ihtiyacımız diyalogun kesilmesi değil, devam etmesi. O gitmedi ama yerine Müsteşarı Kenan Özdemir katıldı. Ve Özdemir konuşurken "Duran Adam" eylemi yapıldı. Prof. Yaman Akdeniz ise, penguenin Türkiye'de medya sansürüne karşı bir sembol haline geldiğini hatırlatarak, gömleğinin düğmelerini açtı ve içine giydiği penguenli tişörtünü gösterdi. Sadullah Ergin'in orada bulunması, hem Türkiye'nin daha iyi anlatılmasına ve anlaşılmasına imkân verirdi, hem de orada edindiği izlenimleri Başbakan'a iletmek suretiyle, medya-iktidar ilişkilerinde daha hoşgörülü bir zeminin kurulmasına önayak olurdu.
Biz katılmasak da dünya dönmeye devam ediyor.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN