NAZLI ILICAK

Haksız sitem

Darbe teşebbüsünden dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkûm edilen İlker Başbuğ, Başbakan Tayyip Erdoğan'a ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e sitem ediyor. Erdoğan'ın "Bir generalimize terör örgütü mensubu diyenleri tarih affetmez" sözünü hatırlatarak, "Mahkeme, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı'nda görev yapanların terör örgütü üyesi ve yönetici olduğu kararını vermiştir. Bu durumda, TBMM'de çoğunluğu ellerinde bulunduranlar, bu tarihi hatayı önlemek üzere gerekli yasal düzenlemeleri yapmayanlar hakkında tarih ne yazacaktır?" diye soruyor. Necdet Özel'i de sessizliğini sürdürdüğü için suçluyor.
Halbuki mahkeme, İlker Başbuğ'u, terör örgütü yöneticiliğinden değil, darbe teşebbüsünden mahkûm etti. 314'ten beraat vermedi ama, bu maddeden ceza da almadı.
Hele Genelkurmay Başkanı Özel'in suskunluğunu tenkit etmesi... Bunu da, Başbuğ'un zamanın ruhunu anlamaması olarak değerlendiriyorum. Artık çok konuşan ve tehdit eden Genelkurmay Başkanlarının ya da kuvvet komutanlarının dönemi kapandı.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN