Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Suriye'de kaygılıyım

"Suriye'nin saldırısına karşı her türlü tedbir alınıyor..." Televizyon yayınında bu haberi duyunca dört kulak kesildim.
Zira Esad'ın köşeye sıkışınca Türkiye'ye hücum edebileceğine dair ciddi endişelerim var.
Meğer tedbir, sınır boyunca kurulan sahra hastaneleriymiş.
İtiraf edeyim kaygılarım arttı. İsrail, kendi ülkesine füze fırlatıp, sonra da füzesavarlarla bu saldırıyı durdurmak suretiyle gelişmeleri kontrol altında tuttuğunu gösteriyor. Bizim önlemimizin, yaralıları tedavi edecek acil müdahale merkezleri olduğunu duyunca, gerçek bir hayal kırıklığı yaşadım.
Bilenler, "Esad ne kadar çılgın olursa olsun bir NATO ülkesini, yani Türkiye'yi hedef almaz" diye konuşuyor. Patriot füzelerinin de, ülkemizi koruyacak bir sistem olabileceğini düşünüyorum.
Keşke, yetkililer, sınır boyu kurulan sahra hastaneleriyle yetinmeyip, endişeleri gidermek üzere diğer hususları da dile getirseler.
Türkiye, kimyasal bir saldırıya maruz kalabilir mi?
Füzeler hangi bölgelere kadar ulaşır?
Patriotlar bu saldırıları engelleyecek kapasitede midir? Türkiye, "gönüllü ülkeler" arasında yer alacağını belirtiyor.
ABD sınırlı ve havadan bir müdahale yapacağına göre, gönüllü konumda olan Türkiye nasıl bir yükümlülüğün altına girecek?
Bu sorularımın cevabını bulamıyorum.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN