Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Altan Öymen

Altan Öymen'den yeni bir anı kitabı; 1955-1960 dönemini anlatıyor. 27 Mayıs darbesi konusunda hep tartıştığım bir isim kadim dostum Altan Öymen. O CHP'li, ben ise Demokrat Partili bir aileden geliyorum. O, Demokrat Parti'nin hatalarını ön plana çıkarırken, ben madalyonun diğer yüzüne baktım ve her halükârda darbe olmaması gerektiğini savundum. Öymen, kitabında, 27 Mayıs'a da önemli bir yer ayırmış; objektif davranmaya gayret etmiş. Çok titiz bir çalışma. Gazete kupürleriyle, fotoğraflarla takviye ettiği bu kitapta, Öymen'in kendi hayat hikâyesine ilişkin özel notlar da var. Kalın olduğuna bakmayınız, bir solukta okuyabilirsiniz. Doğan Kitap'tan çıkan "…Ve İhtilâl" isimli bu eser, gelecek nesiller için önemli bir referans kitabı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN