NAZLI ILICAK

Sanlı'yı andık

Kültür Üniversitesi Mimar Yılmaz Sanlı'yı anmak üzere onun eserlerini ihtiva eden bir sergi düzenledi. Önayak olanlar, üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Ertürk ile bu fakültede ders veren Yılmaz Sanlı'nın kızı Suzan.
Ertürk, Mimarlar Odası'nın Türkiye'ye bir çok eser kazandıran değerleri hatırlatmak için gayret sarf etmediğini söyledi. Bu açığı anlaşılıyor ki Kültür Üniversitesi kapatmak niyetinde.
Yılmaz Sanlı sadece iyi bir mimar değil, aynı zamanda dost bir insandı. Müthiş bilgiliydi ve espriliydi. Sergide, anılar bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti. Suzan'ın babası için yaptığı konuşma beni çok etkiledi. Hayırlı bir evlât olduğunu gösterdi. Zaten babasının çizgisinden giderek mimarlığı ve akademik kariyeri seçti.
Yılmaz Sanlı'yı anarken, hepimiz, ona duyduğumuz hasreti yüreğimizin derinliklerinde hissettik.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN