NAZLI ILICAK

Taş da düşebülü

Salı günkü basına kapalı grup toplantısında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, milletvekillerini aydınlatmış. Geçiş sürecinin 4 ya da 5 yıl olabileceğini söylemiş. Bu cümleleri duyunca ferahladım. Gelin birlikte Mir Dengir Fırat'ın kulaklarını çınlatalım. Bir söyleşide, "Yargıtay Başsavcısı AK Parti aleyhine kapatma davası açabilir mi?" sorusu üzerine, Ilgaz dağlarındaki tabelaya Kastamonu şivesiyle yazılmış cümleyle cevap vermişti: "Taş da düşebülü, tomruk da inebülü, ayı da çıkabülü."
Telâşa gerek yok... 4-5 yıla kadar köprülerin altından çok sular akar. Demirel'in dediği gibi, siyasette bir gün bile çok uzun bir zaman.
Dershanelerin dönüşüm süreci, 4 ya da 5 yıl alacağına göre, tekrar edelim: Taş da düşebülü, ayı da çıkabülü, tomruk da inebülü.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN