NAZLI ILICAK

İrtica ile Mücadele Eylem Planı

Hükümet üyeleri 2004 tarihli MGK kararını imzalayarak hata yapmış ya da ilkeli davranmamış olabilirler. Ama "MGK'da irtica ile mücadele eylem kararı alındı, dolayısıyla altında Dursun Çiçek'in imzası bulunan İrtica ile Mücadele Eylem Planı meşrudur" demek, doğru bir tespit olmaz. Zira altında Dursun Çiçek'in imzası bulunan İrtica ile Mücadele Eylem Planı, AK Parti'ye yönelik kara propagandayı da öngörüyordu. Bazı satır başları: "AKP mensuplarının, ülkede ekonomik kriz varken lüks yaşantılarından taviz vermedikleri, bu durumun, hem İslam hem de halk adamı tavrıyla çeliştiği anlatılacak.
Ermenistan ve Yunanistan konuları sürekli gündemde tutularak milliyetçi partilerin tabanı genişletilmeye çalışılacak. Okullarda, öğrencilere ait ibadet görüntülerinin medyada yoğun olarak yer alması sağlanarak Milli Eğitim Bakanı (Hüseyin Çelik) kamuoyu nezdinde yıpratılacak.
AKP mensubu kilit haberleşmeciler tarafından kamuoyuna çelişkili açıklamalar yaptırılarak, bu parti içinde ciddi bir bölünme yaşanıyor algısı yaratılacak.
"
Gülen cemaatini karalamak üzere de tasarlanan pek çok tertip vardı. Birini söyleyerek geçeceğim: "Işık evleri baskınlarında, silahlı terör örgütü oluşturmak doğrultusunda, silah, mühimmat, materyal bulunması sağlanacak, FG grubu, silahlı terör örgütü kapsamına aldırılarak, soruşturmalar askeri yargı kapsamında yürütülecek."
Madem bütün bu belgeler yasaldı, hukuk devletine uygundu, niçin İlker Başbuğ "Bu bir kâğıt parçası" deme lüzumunu hissetti; Dursun Çiçek "Bu imza bana ait değil" dedi. O zaman açıklamalarını "MGK kapsamında meşru adımlar attık" diye yapmaları gerekmez miydi?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN