Türkiye'nin en iyi haber sitesi

teknoloji sayesinde artık geçici protezler ve dolgular mazide kaldı. Dijital kamerayla hastanın ağız görüntüsü alınıyor, üretiliyor ve bir seansta dişin tedavisi bitiyor. Böylece çok kısa sürede hasta estetik bir ağıza kavuşuyor

Hastalarımızın gittikçe artan estetik talepleri, estetik hekimliği uygulamalarını artırmıştır. Şu an için en güncel estetik diş hekimliği uygulamaları; laminate vener porselen, diş beyazlatma ve zirkonyum porselendir. Gülüş esnasında en önemli kriterlerden biri diş etidir. Pembe estetik adını verdiğimiz bu bölgede gereğinden fazla görünen diş etleri ya da asimetrik diş eti seviyeleri mevcutsa, bu durumu düzeltmeden estetik bir diş hekimliği uygulamasından bahsetmek imkansız olur. Estetik diş hekimliği uygulamalarından olan estetik plastik diş eti cerrahisi ile bu tip fazla görünen ya da asimetrik seviyelenmiş diş etlerini düzeltmek mümkündür. Daha sonra uygulanacak laminate vener porselen ya da metal desteksiz zirkonyum porselenler ile beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebiliyor. Estetik diş hekimliğinde hangi uygulamanın kullanılacağı, işleme başlamadan önce hastalarımızın da fikirleri alınarak belirlenir.

ÖZGÜVEN ARTAR
Gülüşünden, dişlerinin şeklinden ve boyutundan memnun olmayanlar
Ön dişlerini kırık ve aşınmış olanlar
Ön dişleri hafif çarpık olup ortodontik tedavi yaptırmak isteyenler
Ön dişleri ayrık olup ortodontik ya da ortognatig cerrahi tedavisi istemeyenler
Ön dişlerde beyazlatma (bleaching) işleminin yetersiz kaldığı, kalıtsal leke ve renk bozukluğuna sahip kişiler
Ön dişlerde renkleşmiş geniş dolguları bulunan, estetik görünüm isteyen kişiler
Gülünce diş eti fazla görünenler, estetik diş hekimliği uygulamalarından faydalanabilir. Çekici, sağlıklı dişler yaşam kalitesini gösterir, kendimize daha çok güvenmemizi sağlar. Mutlu bir gülümseme, her insanın en doğal hakkıdır. Bu aynı zamanda günlük hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Özgüvenimiz, sosyal çevremiz ve psikolojimiz için de büyük rol oynar.

TEK SEANSTA TEDAVI
Dişlerimizle ilgili bu tür sorunları çözmek için, cerrahi müdahaleler ya da diş telleri ile yapılan ortodonti tedavileri gibi tedavi yöntemleri var. Ancak bu yöntemler de bazen gülüşümüzü güzelleştirmeye yetmeyebiliyor. Bu, çözümü olmayan bir problem değil. teknolojiler, bu tür durumlarda diş hekimlerinin ve hastaların imdadına yetişiyor. Bundan 10-15 yıl önce telefonla fotoğraf paylaşmak bile hayalken, günümüzde dünyanın neresinde olursanız olun görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Diş hekimliği teknolojisi de hızla ilerledi; ağız içinden görüntü almak için kameramızı dişlerin üzerinde dolaştırmak yeterli oluyor. Yaklaşık 8-10 dakikalık bir işlem sonrasında hastanın dişini üretmiş ve 45 dakika içerisinde tek üyelerin tedavisini bitirmiş oluyoruz. Hastaların diş tedavilerini kabul etmesindeki en önemli engel, uzun tedavi seansları ve gerçekten yüksek estetik beklentisiydi. Dijital teknoloji sistemi; tek seansta, uzun ömürlü ve estetik tedavi olanakları sunuyor.

DİJİTAL TEKNOLOJİ SİSTEMİNİN HASTALAR İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR?
HER şeyden önce zaman tasarrufu sağlar. Dijital teknoloji sistemi restorasyon, sadece bir tedavi seansında tasarlanır, üretilir ve hastaya uygulanır. Hastaların tedavi olabilmek için kliniğe birkaç hafta boyunca birden çok kez gitmesine gerek kalmaz. Hastalar ağızlarında geçici bir dolgu malzemesi ile, nihai protezleri hazır olana kadar gezmek zorunda kalmazlar. Eskiden, çürük dokuyu uzaklaştırır, restorasyon laboratuvarda hazırlanana kadar kalan dokunun üzerini geçici bir dolgu malzemesi ile örterdik. Sonrasında hastanın birkaç gün içinde bizi arayarak geçici dolgu malzemesinin düştüğünden ya da uykusunda yanlışlıkla yuttuğundan şikayet ettiği çok olurdu. Bu durumda mecburen hastayı yeniden kliniğe çağırıp geçici dolgusunu daimi restorasyonu hazır olana kadar yenilememiz gerekirdi. Bu tür sıkıntılar da artık dijital diş hekimliği sayesinde geride kaldı. Silikon ölçü gibi hastaları rahatsız eden uygulamalara gerek kalmaz. Hastalar ölçü kaşığını dakikalar boyunca ısırmazlar. Böylece ağızlarının uyuşması ya da çenelerinin ağrımasının önüne geçilmiş olur. Ayrıca öğürme refleksi olan hastalarda silikon ölçü almak; hem hasta, hem de hekim için bir işkenceye dönüşür. Dijital kameralar sayesinde bunun da önüne geçilmiş oldu. Dijital teknoloji yönteminde diş hekimi küçük bir kamera yardımıyla saniyeler içerisinde hastanın dişlerinin görüntüsünü alır ve bilgisayara aktarır. Ayrıca dijital teknoloji sistemiyle üretilen restorasyonlar, en uzun ömürlü restorasyon türlerindendir. Bu, uzun süreli klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN