Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OKAN MÜDERRİSOĞLU
OKAN MÜDERRİSOĞLU

SGK'dan mektup var

Birkaç kez dikkat çektim, hatırlatmakta yarar görüyorum. Konu, Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in yetki ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar'ın ilgi alanına giriyor. Özü itibariyle 900'ü aşkın SGK icra memurunun sitemini içeriyor.
Diyorlar ki "SGK'nın milyarlarca liralık alacağının peşinde koşuyoruz, mali haklarımız eş değerlerin gerisinde kaldı. Emsallerimiz Maliye Bakanlığı'nda gelir uzmanı, Adalet Bakanlığı'nda icra müdürlüğü kadrosuna atandı. Bizim durumumuz da gözden geçirilsin!"
Çalışma Bakanı Çelik, şimdilik hazırlıkları olmadığını söylüyor. Ama bir fırsat da öylece duruyor. Hazır Anayasa Mahkemesi özlük haklarını düzenleyen 666 sayılı KHK'yı iptal etmişken, bu ve benzeri durumdaki personelin talebi de gözden geçirilebilir!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN