Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör; kimi, nerede, ne zaman ve nasıl hedef alacağı belli olmayan bir bela. Ve maalesef birçok ülkenin "dış politikasının kirli uzantısı!" Bir taşla aynı anda birden fazla kuş vurulabilen "karanlık olayların" ta kendisi.
Dün öğle saatlerinde Ankara'nın en yüksek güvenlikli bölgesinde ve en üst düzeyde korunan binasında sahneye konulan terör eylemi her açıdan düşündürücü! ABD Büyükelçiliği'ne yönelen bombalı saldırının hem iç hem de dış ayakları mevcut! Olayın sıcaklığı içinde bile izler net...
Ani gelişen, kapalı devre planlanan, istihbarat ağından kaçan yönleri var.
Taşeron kullanılması kuvvetle muhtemel.
PKK'dan El Kaide'ye kadar uzanan seçenekler de masada, hamileri de...

***
Patlatılan bomba, 47 yaşındaki güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu'nun emeklilik hayallerini, ABD'ye yerleşme umutlarını toprağa gömdü. Geride gözü yaşlı bir eş ve iki çocuk bıraktı.
39 yaşındaki gazeteci arkadaşımız Didem Tuncay'ı ise ölümle-yaşam arasındaki sırat çizgisine taşıdı. Masumiyeti can evinden vurdu.

***
Teröristin kimliği, hangi ülkelerde bulunduğu, nerede silahlı eğitim aldığı artık biliniyor.
"Nasıl olsa benim için tehdit değil" diyerek canlı bombayı himaye eden, Türkiye'yi istikrarsızlaştırma oyununa alet eden olağan şüpheliler de gün gibi ortada. Avrupa'daki bağlantıları da sürpriz değil.

***
Lakin mesajları net:
Seni sürekli şiddet ortamında tutar, huzurunu kaçırırım.
Yıllardır ayak bağın olan terör sorununu bir çırpıda çözmene izin vermem.
Sana yardımcı olan ülkelerin vurulmasını dahi göze alırım.
Siyasi görüş ayrımı yapmaksızın her nevi terör örgütünü sahaya sürerim!

***
Gelinen noktada kimse;
Terörü meşru gösteremez.
Sözde hak arama mücadelesinin uzantısı gibi sunamaz.
Teröristleri perde gerisinden yöneterek güvenli bir dünyada yaşayamaz!

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN