Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakanlık uçağında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de vardı. Bakan Bey'le ekonomiyi, kamu maliyesini, vergi reformunu, enerji- istihdam- iç tasarruflar konusunda alınması gereken önlemleri konuştuk. Özel sohbet sınırları içinde kaldığı için ufuk turunu buraya detaylı yansıtamıyorum. Ama kritik iki maddeyi enine boyuna değerlendirmek için Bakan'la sözleştik. "Vergi denetimi" ile "milli emlak ve muhasebat çalışanlarının" durumu. Hep söylüyorum, vergi denetiminde tekelci yapının kırılması, tek çatı kurulması doğru idi. Lakin mali idareyi denetleyecek teftiş kurulunun kaldırılması acelecilikti. Milli emlak ve muhasebatta yapılmak istenen ile yapılan arasındaki fark ise mağduriyet yarattı. İlk fırsatta bu alanlardaki yaklaşımı ve geleceğe dair ipuçlarını sizlerle paylaşacağım.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN