Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimin 'da yapılacak olması, 'da devletin işleyişini arka planda bırakmamalı.
İstanbul seçimlerinin iptalini de kapsayan süreç, Türkiye'yi 6 ayı aşkın süredir yoğun politize ortamda tuttuğu için, bilhassa bürokrasi ciddi ölçüde refleks kaybına uğradı. Nitekim... Asli görevini layıkıyla ifa etmesi, milli proje üretmesi, yapısal reformlara odaklanması gereken kadroların günlük siyasi tartışmalara kapıldığı, hatta siyasetçinin yerine ikame olmaya çalışanlara bile rastlandığı bir gerçek.
Devlet demişken...
Genetik yapısı demokratik dönüşümden geçen kurumların, seçim dönemlerini fırsat bilerek alışılmış kodlarına dönme eğilimi gösterdiği, bazı sivil toplum kuruluşlarının ise alanının dışına taşarak eski alışkanlıklarına meylettiği Türkiye tecrübesi ile sabit.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hedeflenen sistemik değişim henüz tamamlanamadığı için Ankara'da yönetsel alan boşluğu oluşmaması çok önemli bir husus.

***
Tamamıyla gözlem ve deneyime dayalı olarak söyleyebilirim ki...
Yargıda Birlik Platformu ile tesis edilen denge ve sürdürülebilirliği ihmal edilmemeli.
Önleyici güvenlik ve istihbarat doktrininin dinamizmi her an göz önünde bulundurulmalı.
Kanaat önderlerinin önerileri ile varsa arayışları siyasetin ilgi alanında kalmalı.
ABD baskısına karşın, Rusya'dan S 400 hava savunma sistemi tedariki ile Fırat'ın doğusuna operasyon seçeneği gibi milli güvenliği şah damarından ilgilendiren konularda 'nın, homojen tavır sergilemesi gereği hassasiyet sınırlarında tutulmalı.
Ekonomide güven ve moral artırıcı önlemler ışığında, Türkiye'ye karşı sürdürülmekte olan finansal operasyonların halka ve piyasalara yansımaması için teyakkuz hali korunmalı.
***
Geldiğimiz aşamada İstanbul seçimleri, 'nin iç bünyesinin yeniden inşası, AK Parti kimlikli isimlerin alternatif faaliyetlerinin daha net açığa çıkması, etekteki siyasi taşların dökülmesi, devlete ve kurumlara ince ayar yapılması için de hayati neticeler doğurmaya aday!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA