Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyümeye kafayı takmış biri olarak soruyorum: Her yıl %9.6 büyüme sayesinde 2023 hedeflerine varabileceğimiz ortamda OVP'nin aşırı temkinli tutumunu... Babacan "ihracat üzerinden her türlü atılım mümkün. Biz sadece 3 yıl için tedbiri önceledik" diyor.
Ekliyor: "Fren olmasaydı belki yarım puan daha fazla büyüyebilirdik ama ne pahasına?" Türbülansların yoğun olduğu dönemde bu risk üstlenilmemiş.
Büyümenin kalitesi, Babacan'ın gündeme getirdiği diğer bir husus. Söylediği: "Biz büyümenin kalitesine bakıyoruz. Kısa vadeli büyüme, küçülme getirmemeli" yönünde...
Enerji verimliliği, bu sürecin omurgasına oturtulmuş. Babacan "konutunu mantolayana taksitli ödeme dahil her türlü teşvik sunulacak" müjdesini veriyor. Sokak lambalarını led'e dönüştürmenin belki 3-4 milyarlık yatırımı olabilir ancak yılda 600 milyon liralık tasarrufa dikkat çekiyor.
Sohbetin bende kalan tortusu, karmaşada yol alan dünyada Türkiye'nin OVP'si, krizde pozitif ayrışmayı sürdürme önceliğini taşıyor.
Önce tedbir sonra büyüme...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN