Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ŞEREF OĞUZ
ÖNERİ-YORUM ŞEREF OĞUZ

Yargı darbesi

12 Eylül askeri darbe idi. 28 Şubat medya darbesi oldu. Bu defaki farklı... Şimdi yargı darbesi söz konusu... Tıpkı öncekiler gibi, ülkenin kayıplarını hesaba katmadan, yönetimi devirmek için ekonomiyi ateşe atmaktan çekinmeyen bir darbe...
Bana göre bu defaki darbe 28 Şubat'ı da mumla aratacak. Zira askerin medya üzerinden postmodern tarzı gitmiş, onun yerine Okyanus'un ötesindeki cemaat-neocon ittifakı gelmiş... Bir bakıma 16 yıl öncekinin yeni sürümü; daha iyi çalışılmış.
Öncelikle yargı üzerinden siyasetin ve ekonominin işleyen kurumları felç edilmek istenmiş... Yetmezmiş gibi ülkenin uzun dönemli çıkarları, vicdansızca yabancıların ayaklarına serilmiş...
Çarşamba günü Erbil'deydim. Kuzey Irak Sanayi Bakanı Sinan Çelebi ve Hükümet Sözcüsü Sefin Dizai ile bölge petrolü üzerinden Türkiye ile yürüyen dev projelerinden söz ediyor, Bağdat'ın dayatmalarına rağmen uzun soluklu işbirliklerini konuşuyorduk.
Dün öğreniyoruz ki yargı darbesi aktörlerinin Halkbank infazı işe yaramış(!) ve Bağdat yönetimi, Erbil'in ısrarına rağmen petrol finans koordinasyonunu Federal Rezerv Bank'a verip bizi safdışı bırakmış. Yıllık 11.5 milyar $'lık kayıp bir yana küresel marka iddiasındaki Halkbank'ı feda...
11 günde 105 milyar liralık darbe %4'ten 2 yıllık büyüme kadar kaynağı silip süpürdü. Gezi Parkı'nda yarım kalan hamleleri şimdi yargı üzerinden yeniden deniyorlar. 2023 hedeflerinin köküne dinamit koyuyor, cemaatin ikbali için ülkeyi ateşe atıyorlar.
Mesele sadece yolsuzluk değil arkadaş, sen hâlâ anlamadın mı?
Hadi artık uyan Türkiye...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN