Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kara propagandanın en sinsi olanı, dezenformasyonu "bilimsel çerçeve" ile sunanıdır. Çünkü bilimin saygınlığını, kendi yalanlarınıza payanda yapmışsınızdır.
Seçim sandığını ekonomi üzerinden etkilemek mi istiyorsunuz? Ekonomide kriz algısı oluşturmak için koro kurar ve onlara felaket türküleri söyletirsiniz. Notçular ne güne duruyor? Kredi itibarı ülke ekonomisi için piyasalarca kabul edilen ölçü ise, bu ölçüyü bozarsınız.
Başkanlık sistemine karşı çıkmak üzerinize vazife olmasa da kredi notunu indirmek için bahane kalmayınca, "hukukun üstünlüğü tehlikeye girer" dersiniz. G20'nin en güçlü 10 ülkesinde başkanlık sistemi uygulanırken neden Türkiye'de sorun olsun diyenlere de "efendim istikrarı bozar" yalanını uydurursunuz.
Üyeleriniz teker teker hükümeti ve ekonomi politikalarını överken, başına geçtiğiniz STK'nızla, düşmesine rağmen "enflasyon ülke itibarını zedeliyor" beyanatı verirsiniz. İnandırıcı olsun diye de rapor üzerinden dillendirirsiniz. Hükümetten biri çıkıp hesabını sormaya kalkınca da "beni değil raportörü bağlar" mazeretine sığınırsınız.
Yeni Türkiye'de kendi pozisyonundan endişe eden içerideki muhalif olmak zorunda da değilsiniz Türkiye'yi karalamak için... Misal HSBC'siniz ve tıpkı geçen yıl The Economist'in "Kırılgan Beşli" yalanıyla denediği gibi, Türkiye'ye dair kara propaganda yapmak istiyorsunuz.
Çok basit; rapor yazın.
Ve bu raporda Ak Parti'nin Meclis'teki koltuk sayısını 330'dan başlayıp 367'ye dek her senaryoda sözüm ona bilimsel yaklaşımla irdeler, hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin nihai hükmünüzü verirsiniz: "Başkanlık risk taşır." Peki, ama bu risk sizin riskiniz olmasın sakın?
Benzer bir raporu geçen hafta notçulardan duymuştuk; seçimde "eğer büyümeci kadrolar işbaşına gelirse" Türkiye'nin riski artarmış...
Ekonomiye dair bahane bulamayanların kara propagandalarını "rapor" süsü vererek sunmalarını iyi okumanızı öneriyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN