Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rahmetli Mustafa Koç'un cenaze töreninde, Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu'nun sözleri bunlar: "Mustafa Bey'in bu ayrılışı çok zamansız oldu. Bizleri, sevenlerini derinden sarstı. Hepimiz tarifsiz bir hüzün içindeyiz."
Türkiye'nin en büyük grubunun en tepesindeki Mustafa Koç, yalnızca holding değil, bağlı şirketler, bayiler ve tedarik zinciriyle ülke ekonomisinin son 10 yıldaki performansında pay sahibiydi.
Öncelikle zıplayarak büyüme ile holdingin kapsama alanını genişletti. Satınalmalar ve grubu küresel aktör yapma yolunda uluslararası işbirliklerinin altında hep onun imzası vardı.
Lider şirketlerin sadece kendi paydaşlarına değil, toplumun diğer kesimlerine ve ekonominin bütün aktörlerine ilham verecek adımları vardır. Olmalıdır da... Ölçek, bizim şirketlerin en önemli sorunu... Mustafa Koç, güçbirliği alanında yaptıklarıyla birlikte küresel arenada önemli ölçeğe taşınan Türk firmaları oluşturdu.
Başka bir öncü adım, profesyonelliğe ve kurumsallaşmaya verdiği önemden geliyor. Yaptıklarını söylemekten fazla hoşlanmayan mütevazı karakteriyle reklamı yapılmasa da kurumsallaşma yönünde holdinge getirdiği yüksek standart bugün pek çok büyüme yolundaki firmamızın ilham kaynağıdır.
Cenazesindeki insan seli, soğuk altında törene katılanların içten üzüntüleri, daha yapacak onca iş varken çok erken yaşta aramızdan ayrılan Mustafa Koç'a hayır duaları tanımlıyor bize...
32 yıllık çalışma hayatı, 13 yıllık Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı, yüzlerce toplumsal sosyal sorumluluk projesine liderlik ve genç profesyoneller için "iyi patron" tanımı...
Bir dönem birlikte çalıştığım ancak çeyrek asırdan fazla izlediğim, takip ettiğim Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Bütün aileye başsağlığı diliyorum. Nur içinde yat.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN