Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne mi olur? ÖĞRETMENİN eğitmekte yetersiz kaldığını, POLİS yakalamak, HÂKİM tutuklamak, GARDİYAN beklemek zorunda kalır.
Bugün öğretmenler günü ve "yok sensiz olmaz" şarkısıyla onlara ne kadar muhtaç olduğumuzu özellikle gündeme getirdiğimiz gün...
Yok, sensiz olmaz ancak biliyoruz ki sıradan öğretmenle de olmaz. Çünkü bilgiye erişimin artık her yerde her şeyle mümkün olduğu çağda, bizlere ezber yükleyecek değil, nitelikli bilgiyle yüceltecek öğretmenlere ihtiyacımız var.
Bilgi, müminin yitik malıdır, nerede bulsa, alır... Teknoloji, bilgiyi bugün parmağımızın ucuna getiriyor. Fatih Projesi, çocuklarımız bilgiyi bulsun, kullansın diye.
Daha fazla gecikemezdik. Her çocuğumuza bilgiye erişim cihazları temin edene dek bu fetih sürecek... Ta ki bilgiyi baş tacı edip, hayatla ilişkilendiren yeni nesiller oluşturana dek.
Fakat bu projenin bana göre en önemli ayağı kesinlikle öğretmenlerdir.
Fatih projesi, Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi olarak biliniyor. Bu iddia ile biz Fatih'i var ettik. Ancak Fatih projesi aynı zamanda Akşemseddin Projesidir. Fatih projesi, Molla Gürani projesidir.
Öğretmenleri dönüştürmeden, Fatih'ler olamaz!
El Cezeri'nin dediği gibi, "hayata geçirilememiş her bilgi, doğru ile yanlış arasında bir yerdedir" ve öğretmenler, tam da bunu sağlamak için var.
Müfredatı çocuklara ezberletme odağındaki eski kuşak anlayışların dışına çıkılarak "bilgi okuryazarı" öğretmen kuşağını var etmek zorundayız.
Ancak Akşemseddin'ler, Molla Gürani'ler sayesinde Fatih'ler yetişebilir.
Öğretmeni dönüştürmeden sadece cihaz ve Internet sağlamakla yetinirsek, Mr. Google veya Miss Wikipedia'nın öğretmenliğinde "kopyalayapıştır" nesli oluşur.
Oysa bize çağı fethedecek beyin ve yüreklere sahip Fatih'ler gerekiyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN