Ayşe Yüney adlı okurumuz Nil Karaibrahimgil hakkında yapılan haberlerdeki çelişkiye dikkat çekmiş. Günaydın'ın haberinin başlığı: Doğumdan Sonra İlk Kez Tatilde... Son cümlesini okuyoruz: "Önceki gün eşiyle birlikte denize girip yüzen ünlü sanatçının hamileliği sırasında aldığı kiloları veremediği görüldü." Aynı gün (23.07.2014) Günaydın'ın web sitesine girilen bir başka haber bunun aksini iddia ediyor:
Nil Karaibrahimgil Forma Girdi. Onun son cümlesi ise şöyle: "Siyah mayosuyla görüntülenen şarkıcının eski formuna yavaş yavaş kavuştuğu gözlendi." Nil Karaibrahimgil'in kilolarının haber değeri taşıyıp taşımadığı tartışmasını bir anlığına unutalım. Bu haberleri yazanların şarkıcının önceki hali ile sonraki halini nasıl karşılaştırdıklarını da bir an için önemsiz sayalım. Gazetecilik bakımından aynı gün, aynı sitede birbirini reddeden bu iki haberin birlikte yer alması kabul edilemez. İkisi de imzasız olan bu haberlerden ilki basılı gazeteden alınmış, diğerini sabah. com.tr editörleri başka bir kaynaktan kopyalamış. Ciddi bir koordinasyonsuzluk örneği.
Serap Özdemir adlı okurumuzun şikayeti bir başka konuda: "Fahriye Evcen Bikinili Yakalandı diye manşet atmışsınız. İnsanlar yaz ortasında denize giriyor; üstlerinde ne olması bekleniyordu ki? Bırakın da özgürce tatillerini yapsınlar."
Tatil sezonu açıldığında ünlü olduğu düşünülen insanlarla birlikte magazin muhabirlerimiz de tatil beldelerine akın ediyor. Oradan geçtikleri dedikodu ve fotoğraflar magazin basınının ana malzemesini oluşturuyor. Bir şarkıcının ya da oyuncunun bikinili fotoğrafının ilk kez çekilmesinin haber değeri taşıdığı düşünülüyor. Okurların önemlice bir kısmı da buna alışmış görünüyor. Ama artık fotoğraf altına doldurulan yorumlardan oluşan bu 'bikinili yakalanma' haberlerinden kurtulmak ve magazin gazeteciliğini başka bir boyuta taşımakta yarar var.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN