İBRAHİM ALTAY
OKUR TEMSİLCİSİ İBRAHİM ALTAY

Zaman sorunu

Sevan Arapoğlu adlı okurumuz yazmış: "Hazal Ateş'in Halk Bankası'ndan Emekliye Kredi Desteği haberini okuyup bankaya gittiğimde bu kampanyanın Şubat ayında bittiği söylendi. Oysa sizin haberiniz 4 Nisan'da yayımlandı. Buradaki sorun nedir? Acaba yanlış haber mi?"
Hazal Ateş'in cevabı şöyle: "Haberi Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile 27 Mart'ta, Meclis'te yaptığımız konuşmaya dayanarak hazırladım. Bakan Bey, SGK-Halk Bankası arasında imzalanan protokol kapsamında yaşlılık aylığına hak kazanan bütün sigortalıların bu krediden yararlanabileceğini anlattı. Ancak, Bağ-Kur borçlarına ilişkin süre uzatımı nedeniyle olsa gerek, bankanın bu krediyi ne zaman ödemeye başladığı ve süresinin ne zaman sona ereceği konusunda her hangi bir açıklama yapmadı."
Okurumuzun notunu ilettiğim muhabirimiz Halk Bankası Kızılay Şubesi'ni aramış ve uygulamanın Mart ayı ortalarında sona erdiğini öğrenmiş. Anlaşılan bakanın demecinde bir 'zaman' sorunu var ve muhabirimiz bunu haberi yapmadan önce teyit etmeliydi. Bu sayede okurlarımızı önce beklentiye sokup sonra hayal kırıklığına uğratmış olmazdı.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN