Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimi zaman yasalarla fiziki gerçeklik arasında büyük bir uçurum olabiliyor. İnternet gazeteciliği ve dijital medya ile Türkiye'deki basın mevzuatı arasında olduğu gibi.
Binlerce haber sitesi var. On binlerce dijital medya çalışanı. Sadece tv uzantılı sitelerin sayısı 2 binin üzerinde. Fakat yasaların ve yönetmeliklerin gözünde bunların hiçbiri gazeteci değil.
Mevzuatın beni nasıl tanımladığı umurumda değil, ben işime bakarım diyenler olabilir. Fakat bu konu, internette çalışan gazetecilerin hak ve sorumluluklarının korunması açısından önemli...
Bülent Arınç döneminde başlayan ve Yalçın Akdoğan döneminde devam eden çalışmaların Numan Kurtulmuş döneminde tamamlanacağını umuyorum. Anlayış değişikliği şart.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dönemlerde yurt dışı gezilerine ve basın toplantılarına dijital medya temsilcilerini de davet ve dahil ederek bunu zaten gerçekleştirdi. Bu tavrın hem model oluşturması hem de teoriye de yansıması iyi olacaktır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN