İBRAHİM ALTAY
OKUR TEMSİLCİSİ İBRAHİM ALTAY

Birinci sayfa

İlk sayfası bir gazetenin vitrinidir. Okurlar iç sayfalarda ne olduğunu ilk sayfaya bakarak anlarlar. Bazen ilk sayfada gördükleri bir başlığın peşine takılıp doğrudan o haberin olduğu sayfaya giderler. Dolayısıyla iç sayfalar ile birinci sayfa arasında bir uyumsuzluk olmaması gerekir.
Son bir ay içerisinde okurlarımızdan bu konuda dört farklı şikayet geldi. Bunlardan biri ilk sayfadaki anons ve spot ile iç sayfadaki haberin farklılığı hakkındaydı. Diğer üç şikayette ise okurlarımız aradıkları haberi iç sayfada bulamadıklarını ifade ettiler.
İncelediğimde şunu gördüm: Üç haberden biri (Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılmaya hak kazananlar listesi) başka bir sayfada yayımlanmış, diğer iki haber gazetede hiç yer almamıştı. Daha doğrusu son anda sayfadan çıkarılmış, yerlerini başka haberler almıştı.
Sabah yazı işlerinin bu koordinasyon ve iletişim sorununa bir çözüm bulacağından eminim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN