Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazetede zaman zaman rastladığımız 'can acıtan' hatalar var. Bunların bir kısmı yanlış fotoğraf kullanımından kaynaklanıyor. 2 Şubat 2016 tarihli Sabah'ta olduğu gibi.
Cizre'de 3 Şehit haberinde kullanılan fotoğraflardan biri şehit olan özel harekat polisine ait değil. Onun yerine, daha önce bir bar kavgasında hayatını kaybeden ve şehit polisle soyadı benzerliği taşıyan bir başka kişinin fotoğrafı koyulmuş. Ciddi bir editör hatası...
Oysa hep söylüyoruz: Kullanacağınız fotoğrafı gazete arşivinden alacaksanız künyeyi dikkatlice okuyun. Aradığınız fotoğraf arşivde yoksa internette bulduğunuz gelişigüzel fotoğrafları kullanmayın. Doğruluğundan emin olmadığınız fotoğrafları gazetenin sayfalarına koymayın. Fotoğraf bir dolgu malzemesi değildir.
En az haberin metni kadar titizlik gerektirir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN