Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dönemde bazı medya organları öyle bir algı operasyonu yürütüyor ki, Türkiye'de "iyi şeyler" olduğunu neredeyse unuttuk.
Deyim yerindeyse her alanda karamsar bir tablo çiziliyor.
Yabancı yatırımcı gelmiyor, işsizlik çığ gibi arttı, şehirlerimiz yaşanmaz halde, ekonomi batıyor, tarımda ise bittik.
İşin doğrusu bu kadar negatif ve toptancı yaklaşım nedeniyle bazı doğru eleştiriler bile güme gidiyor. Oysa gerçek böyle değil.
Elbette sorunlarımız ve ciddi yapısal reformlara ihtiyacımız var ama önemli adımlar da atıldı ve atılıyor.
İşte onlardan biri... Kanada'da düzenlenen "Çiçek Açan Şehirler" yarışmasında Antalya 30 ülke arasından sıyrılıp en büyük ödül olan "Beş Çiçekli Altın şehir" ödülünü kazandı.
Neyle aldıklarına gelince...
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü "Kaleiçi Hıdırlık Sokak Projesi" ile... Bu proje bütün kategorilerde birinci geldi.
Kanada'daki ödül törenine, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projeye destek veren EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez ve projenin paydaşlarından Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu katıldı.
Başkan Türel, Antalya'nın ödül almasını şöyle değerlendiriyordu:
"Antalya'ma, ülkeme ve aileme en güzel hediyeyi götürüyorum.
Bu ödül belediyelerin en büyük ödülü. Antalya şehirlerin Oscar ödülünü aldı.
"
Umarım bu ödüller artar, iyi şeyleri görmek istemeyenler de insafa gelir.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN