Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MAHMUT ÖVÜR
MAHMUT ÖVÜR

Pentagon neden sessiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve 'ye yönelik Batı eksenli bir saldırı olduğu artık saklanmıyor.
İşin bu tarafında devletler ne kadar var bilemem ama istihbarat örgütleri, o örgütlerin arkasındaki küresel güçler ve medya olduğu çok açık.
Gelinen noktaya bakın, CIA eksenli Stratfor adlı bir kuruluş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçuş rotasını yayımlıyor.
Yine 'nin bir başka önemli bir yayın kuruluşu NBC, Pentagon'da üst düzey bir komutana dayandırarak şu haberi yapabiliyor:
"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı Almanya'ya gitti ama kabul edilmedi."
Ve tüm bunlar ne zaman yapılıyor biliyor musunuz? FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin sürdüğü saatlerde...
Darbecilere moral aşısı bu...
Peki, ABD yönetimi veya Pentagon bu haberler çıktıktan sonra ne yapıyor?
Hiçbir şey... ABD yönetimi o kadar sessiz ki, sadece 'deki siyasiler ve medya değil ABD'deki bağımsız medya grupları bile bu duruma isyan etti.
Sibel Edmonds ismini bu köşeyi izleyenler bilir. Edmonds sıradan biri değil, 11 Eylül 2001 saldırılarından sonra söyledikleri o kadar çarpıcıydı ki, Kongre'de kurulan komisyona ifade verdiği gibi ünlü 60 Dakika Programı'nın da konuğu olmuştu. Kendisini Türk ve Amerikan olarak tanıtan Edmonds, bir İran Azerisi.
Onun şu tespitini de hatırlayalım: "Gülen sadece bir sembol. Asıl önemli olan, bu sembolün arkasındaki güç, yani CIA, yani ABD silah sanayisi. CIA'nın yapmak istediği, söz konusu ülkeyi tamamen kontrol altına almak, iç ve dış politikasını yönetmekti."
İşte bu tespiti yapan Sibel Edmonds şimdi ABD'deki bağımsız gazeteciler platformu adına yayın yapan bir TV programında ABD yönetimine ve NBC'ye sesleniyor: "Pentagon bir açıklama yapmalı, NBC de bu haberini düzeltmeli. Aksi halde 29 Temmuz Perşembe günü kameralarımızla NBC'nin kapısına dikilecek bu yalan haberini düzeltmesini isteyeceğiz..."
Stratfor, NBC gibi kurum ve yayın organlarının açık açık yalan yazmaları bir yere kadar kabul edilebilir ama bu yalana Pentagon kaynak gösterildiği halde ABD yönetiminin ve Pentagon'un susmasına ne diyeceğiz?
Türkiye elbette ABD'yle ilişkilerini önemsiyor. Ama müttefikinden de, Türkiye'deki demokratikleşmeden duyduğu kaygının onda birini darbecilere ve destek verenlere göstermesini istiyor.
Bakalım ABD yönetimi bu hassasiyeti gösterecek mi?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN