Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dönemde sık sık 'nin önemli kurumlarındaki FETÖ'cü örgütlenmelere dikkat çeken yazılar yazdım.
İçişleri Bakanlığı'ndan, YÖK'e eğitimden bankalara uzanan bir diziydi bu. Bir yazıda da kamu bankalarından söz ettim. Ziraat, Halk, Vakıflar ve İller Bankası... Hepsinin bu konu üzerine hassasiyetle yaklaştıklarına eminim ama Ziraat Bankası yetkililerinin özel bir hassasiyet göstermelerine doğrusu çok sevindim.
Yetkililerin sık sık beni aramaları son birkaç yılda yaptıklarını ayrıntılı bir biçimde anlatmaları gerçekten değerliydi. Bir yetkili, özellikle son üç yılda çalışanlar ve verilen kredilerle ilgili ince eleyip sık dokuyan bir çalışma yaptıklarını söyledi.
Ve ülkenin sadece siyasi değil ekonomik bir savaşın içinde olduğu da hatırlatıldı.
Şu sıralarda S&P gibi yabancı derecelendirme kuruluşlarının hızla devreye sokulması boşana değil. Onlara karşı, başta Ziraat Bankası olmak üzere kamu kurumları ciddi bir mücadele veriyor.
Tabii Ziraat Bankası'nın benim gözümde özel bir yeri daha var, THY gibi 'nin "yerli ve milli" marka kurumlarından biri olması.
Kısaca şu gerçeği öğrendiğime sevindim, Ziraat Bankası, hem içeriden bizi çökertenlere karşı hassas davranıyor hem de küresel rolünün gereğini hakkıyla yapıyor.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN