Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın 'na bağlanması doğal olarak yeni bir örgütlenmeyi de zorunlu kılıyor. Bu konuda hazırlanan bir Kanun Hükmünde Kararname var. Son şekli verildi mi bilmiyorum ama kararname Emniyet Genel Başkanlığı diye bir yapı getiriyor. Bunun altında İl Emniyet Başkanlığı ve Jandarma birimi olacak. Kuşkusuz atılması gereken bir adım ama şimdiden kararnamenin 4.Maddesi'ne yönelik uyarı var.
Madde aynen şöyle: "Emniyet Genel Başkanı, Emniyet Genel Başkan Yardımcıları ve İl Emniyet başkanları, İçişleri Bakanı'nın teklifi, Başbakan'ın uygun görüşü ve Cumhurbaşkanı'nın onayı ile merkez veya il valilerinden atanır."
Önerinin ayrıntıları nasıl formüle edilecek; ileride göreceğiz ama akla ilk gelen soru şu: Valiler düzeyinde ciddi bir "paralel" örgütlenmenin olduğu sır değil. Yeni bir bela ile karşılaşmamak için İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda ne yapacağı ve nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN