Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yok, yazlığı kışlığı olsun kıvamında bir istek değil bu. Zaten köşem de evlilik programı kıvamında bir köşe değil.
Bakın müthiş bir gelişme oldu. Bilmem okudunuz mu? Ankaralı Onur Tikin ve Özlem Özkan yedi ay önce evleniyorlar.
Gelin Özlem "Ben iki soyadlı olmak istemiyorum, ben sadece kendi soyadımı kullanmak istiyorum" diyor ve eşinin soyadını almak zorunda bırakılması nedeniyle, anayasa ile güvence altına alınan manevi hakkının korunması hakkının ihlal edildiğini, cinsiyete dayalı ayrımcılık yaşadığını söyleyerek Ankara 4. Aile Mahkemesi'nde dava açıyor.
Ve mahkeme beş ay sonra tek celsede talebini kabul ediyor.
Bu demek oluyor ki eğer böyle bir isteğimiz olursa artık soyadımız için uzun süreli ve masraflı mücadele vermek zorunda değiliz. Çünkü bu dava emsal teşkil ediyor.
Burada eş Onur Tikin'in de müthiş bir duruşu var tabii. Evliliği, aşkı, sadakati soyadına bağlamayan bir erkek karşımızdaki. Hiç eski akıllara takılmayan, onu bunu gurur meselesi yapmayan, eşinin haklarına sonsuz saygı duyan ve ona daima destek olan.
Bravo Onur Tikin.
İşte bize böyle eşler lazım.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN