Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben Ertuğrul Özkök'ün iyi bir polemikçi ve demagog olduğunu düşünürüm. Ama geçenlerde yaptığı karşılaştırma kalibresinin çok altındaydı. Şöyle yazdı: "Başbakan diyor ki: 'Biz zenci Türkleriz.' Övünüyor bununla. İyi, siyah bu kadar gurur verici bir renkse, partinizin adını niye 'Ak', yani 'beyaz' koydunuz." Bu ucuz bir demagoji değil, kafa karışıklığı ise şunları söylemekte fayda var. Bu tür sözcükleri, mazlumlar değil muktedirler, yani devlet üzerinden okumak lazım. 'Zenci', 'beyaz' yerine; eğer 'makbul' ve 'makbul olmayan' vatandaşlar dersek belki meramım daha iyi anlaşılır. Hani Cumhuriyet'in sürekli fişlenen makbul olmayan vatandaşları vardı: Azınlıklar, Kürtler, solcular, Aleviler, dindarlar... Bir de makbulleri vardı. Onları saymaya gerek yok sanırım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN