Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1. MHK Başkanı Zekeriya Alp ve yönetimi ilk icraat olarak geçen sezonun en çok tartışılan iki hakemi Bülent Yıldırım ile Serkan Çınar'ı kadro dışı bıraktı. Bu durumu nasıl yorumluyorsunuz?

MHK'nin ve 'ı kadro dışı bırakması bir anlamda geçen senenin şaibeli olduğunun resmen beyanıdır. Tamam kabul ediyorum. Özellikle Serkan Çınar bana göre Rizespor- maçında çok ciddi masum olmayan yanlışlar yaptı. Bülent Yıldırım'ı ise Galatasaray-Beşiktaş derbisinde beğenmedim ama öylesine kariyeri olan hakemi yok etmek doğru değil. Bu karar istikbalde Galatasaray'ın aleyhine bir durumdur. Aslında MHK iki hakemin kafasını kopararak şu mesajı verdi: "Geçen yılki şampiyonluk şaibelidir, ey hakemler bu sene düzgün davranın." Ama madalyonun bir de öbür yüzü var. Karar hakemler tarafından şöyle de algılanabilir; "Önümüzdeki yıl Galatasaray lehine hata yapan hakemi tasfiye ederim."

2. Sizce üzeri çizilmesi gereken başka isimler var mıydı?

Şahsi görüşüm şöyle yapılmalıydı; her iki hakem de listede kalıp, özellikle Serkan Çınar'a maç verilmezdi. Ama Bülent Yıldırım gibi Türk futbolunun çok önemli yüklerini taşımış bir hakemin birden tasfiye edilmesi doğru değil. O da listede kalıp zaman zaman maçlar verilerek kamuoyu önüne atılmayabilirdi.

MHK BAŞARILI OLAMAZ

3. Yeni MHK başarılı olmak istiyorsa sezona nasıl başlamalı? Neler yapıp neler yapmamalı?

Yeni MHK'nin başarılı olma şansı yok. Yeni MHK torpille kurulmuş, araya adamlar koyarak koltuklar kapılmış, hakemlikten hiç anlamayan eski futbolcu 'in egolarıyla kurulmuş manasız ve zararlı bir MHK'dir. Haftalar ilerledikçe göreceksiniz bu MHK sokağa çıkamayacak. Zekeriya Alp, koltuk uğruna tuhaf adamları listesine aldı. Bu adamlarla Türk hakemliğinde arpa boyu yol ilerlenemez.

BUNDAN SONRA HUKUK ÇALIŞACAK

4. Kulüpler Birliği, Federasyon ve yayıncı kuruluş görüşmelerinden ortak bir sonuç çıkmadı. Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman 'Bu işi Federasyon çözsün' dedi ve topu Nihat Özdemir'in kucağına bıraktı. Bu kriz lige nasıl yansır?

Görünen o ki ekonomik koşullar yayıncı kuruluşu da vurdu. Zaten yıllardır büyük özveride bulunuyorlar. 500 milyon doları ödemek kolay değil. Bundan sonra sanırım hukuk çalışacak. Ama mevcut yayıncı kuruluşu kaybetmek de kulüpler için ekmeği kaybetmek demek.

ŞİRİNLİKLERİ İLK DÜDÜKTE BİTER!

5. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Süper Lig kulüp başkanları bir araya gelip güzel bir fotoğraf verdiler. Bu samimiyet ve birliktelik sezon boyunca sürer mi?

15 Temmuz 2016 Türkiye için topun direkten çizgiye vurduğu andı. Ülke olarak uçurumun kenarından döndük. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşviki ve milletin bekasıyla ülkeyi kurtardık. Pek tabii ki 15 Temmuz'un anma günlerinde kulüp başkanlarının orada olması çok sağlıklı ama bu sadece ilk düdüğe kadar gider. Maçlar başlar, birbirine gülümseyen, birbirini öpen şirin kulüp başkanları yine birbirlerine sallamaya başlarlar.

HERKES ADAM OLACAK!

6. Yeni spor yasası resmen yürürlüğe girdi. Klavye başında yazılan sözlerden, taraftar otobüslerine kadar pek çok ağır ceza var. Yeni cezaları nasıl buldunuz? Şiddeti önler mi?

Biraz abartılı buldum. Ama cezanın olmadığı hiçbir yerde düzeni sağlamak mümkün değildir. Abartı dediğim bazı soru işaretli ve manasız cezalar var. Tanımlar çok açık değil ama olsun herkes adam gibi davranacak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN