Türkiye'nin en iyi haber sitesi
İSKENDER GÜNEN
İSKENDER GÜNEN

Kazanma kültürü

Beş maç, beş galibiyet... Artık görünüyor ki bu takımda kazanma kültürü oluştu. Çünkü geriye düştüğü maçlarda bile sonucu kendi lehine çevirme özelliği var. Maçın 11 dakikalık bölümünde adına girilen iki net gol pozisyonunda, önce Abdülkadir Ömür ardından Ekuban fırsattan yararlanamadı. İlk yarı iki takımda da atakları organize eden iki isim vardı. Trabzon adına Nwakaeme, Malatya adına ise Adem Büyük. 'nın her tehlikeli atağının başlangıcı oldu. Nwakaeme ise Trabzon adına oyunun lehine çevrilmesini sağladı. Önce beraberlik ardından ise Rodallega'ya yaptığı asist ve aldığı her topta Malatyaspor savunmasını güç duruma düşürerek büyük bir katkı yaptı. Bu yılın yükselen değeri.
Trabzon'un sorunlarının başında savunmasının ortasında oynayanların uyumsuzluğu gelmekte. Özellikle Hosseini bireysel hataları sıkça yapan bir isim. Hüseyin'le aralarındaki uyumsuzluk her maçta öne çıkıyor. Orta alanda ise Sosa tempoyu düşüren isim... Öne oynaması gereken pozisyonlar var ama yan pas yapmakta ısrarcı.
İkinci yarı Ünal Karaman'ın oyundan alması gereken isim Yusuf değil Sosa olmalıydı. Olumsuz koşullara rağmen Trabzon için bugün gelinen noktayı kimse küçümsememeli. Büyük bir öz veriyle mücadele eden bir takım olgusu içerisindeler. Bazı oyuncuların yetersiz kaldığı maçlarda, diğerleri öne çıkıp bir takım birlikteliği içerisinde olmaları bugün gelinen noktanın en büyük nedeni olsa gerek. Hakemin de çok başarısız yönetim gösterdiğini belirtmek gerek.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN