Türkiye'nin en iyi haber sitesi
BÜLENT TİMURLENK
BÜLENT TİMURLENK

Adım adım İstanbul’a

16 Nisan'da SABAH Spor'un yazdığı '8 takım, 4 stadyum 1 şehir' haberi ve İtalya'da 'son dakika' olarak yeni sunuldu
UEFA'nın 17 Haziran'daki toplantısında Şampiyonlar Ligi için 4'lü Final planlamasının Olimpiyat Stadı'nda yapılması oylamaya sunulacak

MÜSADENİZLE sizi SABAH Spor'un arşivinde bir tura çıkartacağım. Koronavirüs salgınının Avrupa'da etkisinin arttığı mart ayına gidelim.
Ligler durmuş, 'nın toplanma kararı var. 14 Mart'taki manşetimiz Şampiyonlar Ligi'nde 4'lü Final projesiydi. UEFA'nın EURO 2020'yi erteleyeceği ise bu haberin bir parçasıydı. Üç gün sonra bu karar geldi.
Şampiyonlar Ligi ve 'nde sezonu bitirebilmek için UEFA, gelişmeleri izledi, salgının istatistiklerini takip etti. Liglerin devam edeceği tarih olarak o günlerde Nisan sonu tahmini yap-ı lıyordu. Nisan ayında salgının etkisi tavan yapınca bu takvim de uygulanamaz oldu. Yine arşivden bir manşeti çıkartalım.
Tarih 16 Nisan. SABAH Spor "8 takım 4 stadyum 1 şehir" manşetiyle Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak olan İstanbul'un çeyrek finalden itibaren 7 maçın oynayacağı futbol şehri olacağını duyurdu...

BİZ PİŞİRDİK, ONLAR TEKRAR ISITTI
Önceki gün İspanyol As ve İtalyan La Gazzetta dello Sport, bu Final 8 projesini sosyal medyalarından "son dakika" olarak geçince dün sayfalarımızda bir kez daha hatırlatmak istedik. Biz yemeği martta pişirmiştik, o yemeği ısıtarak sofraya koyanlar var mı, elbette var... Şimdi ne olacak? Habercilik, büyük bir puzzle gibidir bazen. Parçaları, ipuçlarını, röportajları, haberleri birbirine bağlamak gerekir. UEFA Başkanı Ceferin önce "Ligler için ağustos ortası" ifadesini kullandı. Ardından ligi tescil edilmiş olan ama buna itiraz eden Lyon Başkanı Aulas'a cevaben yazdığı mektupta "Biz 4 Ağustos'ta bitsin diye emir vermedik. Bunu önerdik" diyerek liglerin ağustosta da oynanabileceğini açık etti. Sonra 'taki toplantı 'a ertelendi. Peki bunun anlamı ne? UEFA; 27 Mayıs'ta "Tamam" diyecek ülkelerin son kararını bekliyordu. Bu tarihi hazirana çekerek pandeminin etkisinden kurtulmaya başlayan ancak idman eksiği olan takımlara sahip liglerin önünü açtı. 17 Haziran'da sadece Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi değil liglerin seyircili-seyircisiz oynanması, maçlarında tribünlerin durumu, karantina kararları, EURO 2020 için yapılacak değişiklikler ve Uluslar Kupası da masada olacak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA