Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonsuza dek sevmek nedir?.. İnsanlar gerçekten sonsuza dek sevebilirler mi?.. Böyle bir şey var mı?..
Sonsuza dek sevmek, "Ölüm ayırıncaya kadar" mı demektir yoksa?.. Böyle bir şey var mıdır?..
Holly ile Grand Canyon'da evlenmiştik, Arizona'da.. Kanyonun öte yanında güneş doğuyordu.. Biz bu yanda karşılıklı duruyorduk, fevkalade romantik ve inançlı Kızılderili asıllı kayınvaldenin bulduğu ortamda.. Bir o vardı, bir de iki kilometre ötedeki otelden sabahın köründe kalkıp gelirken bulup, şahit olsunlar diye ellerine 20'şer dolar sıkıştırıp, getirdiğim iki temizlikçi kadın, etrafta..
Bizi evlendiren görevli "Söz veriyor musunuz" dedi.. "Ölüm sizi ayırıncaya dek.."
Sonsuza dek mi oluyordu bu?.. Ya da "Sonuna dek" mi?..
"Evet" dedik ikimiz de.. İkimiz de yürekten inanıyorduk o an..
Beş seneye kalmadı, Holly, terk etti gitti beni..
Sonsuz Aşk, Endless Love, harika bir şarkı, berbat bir filmdi.. Onun gibi..
Harika anılar kaldı aklımda.. Ama ağzımdaki tat, felaket..
Şimdi, özellikle genç kadınlar arasında bir Sonsuz Aşk kıyameti kopuyor.. Ben Twilight adlı ilk filmi izlemedim. Bunu da izlemeye pek niyetim yoktu.. Ama baktım, bizim Ayşe (Özyılmazel) dahil, sahiden kıyamet, kızlarda, hem de 15 yaşındakilerden başlayarak, hem film, hem de baş rol oyuncusu, adını hiç duymadığım, hiç görmediğim Robert Pattinson için. Meraktan gittim..
Bir lise öğrencisi genç kız için, bir Vampir savaşıyormuş, bir de Kurt Adam..
Baktım ki, ne Vampir vampir, ne Kurt Adam kurt adam..
Vampir insan kanı ile beslenir. Bunlar vejetaryen vampirler olmuşlar. Hayvan kanı emiyorlar sadece.. Güneş ışığında da yaşıyorlar.. Bizim bildiğimiz vampirlerle tek ortak yanları, ölümsüz olmaları.. Hep genç, hep taze kalarak ölümsüz..
Bizim esas oğlan öyle..
Öteki oğlan, yani Kurt da bizim bildiğimiz değil.. Hani gökte ay tam olunca, tüyleri çıkan, dişleri uzayan ve kurta dönüşen adam falan değil. Ayla, falan da alakası yok.. GDO'su değişik bir insan türü.. Bizim Ergenekon'daki (Yani, esas Ergenekon, efsanedeki.. Dağ arasındaki saklı vadide Kurtlar tarafından büyütülen, kurt sütü ile beslenen, sonra dağları delip dünyaya dönen yarı kurt atalarımız) gibi, zamanında genlerine kurt karışmış bir Kızılderili ailesi.. Öfkelenince kurta dönüşüyorlar.
Yeni Ay ne oluyor, peki?..
Efendim, Yeni Ay, ayın en ince, en küçük göründüğü dönem ya.. Yani gecelerin en karanlık olduğu zaman.. Bu film de, kahramanımız Bella'nın hayatındaki en karanlık dönemmiş.. Ondan kinaye adı..
Şimdi, Bella bu vejetaryan vampir oğlana âşık.. Ona "İlle de ısır beni, ben de vampir olayım, sonsuza dek sürer aşkımız" diyor..
Oğlan da ısrarla reddediyor..
Niye?..
Yahu, kimselere zararları yok. Çok sevecen, insanları Süpermen, Örümcek Adam gibi koruyan bir çift olurlar, hep genç kalırlar, sonsuza dek.. Niye ısırmıyor ki gerzek, kızı?..
Bence iki sebepten olabilir..
Birincisi.. Kız sonsuz aşkı mı istiyor, yoksa bilinç altında, hep genç hep güzel kalarak ölümsüzlüğe kavuşmak mı var?.
İkincisi.. Sonsuza dek yaşayacağını bilen delikanlı, bütün bu "Ebedi" yılları ayni kadınla geçirmeye razı mı bakalım?.
Kıza teklifi, Holly ile benim başıma gelen.. "Benimle evlenir misin" diyor.. Yani "Sonsuza dek" değil.. "Ölüm bizi ayırıncaya dek.." Kız nasılsa ölecek. O da yenisi ile yeni hayata başlayacak.. Oh.. Keka!..
Isırırsa çare yok. Oysa evlenirse, sadece söz.. Verirsin, gider.. Canın isteyince de çeker gidersin..
Bakın, film, vampir oğlanla, kurt çocuğun ne oldukları ortaya çıktıktan sonra beni fazlasıyla sıktı..
Robert Pattinson'a kızların niye böylesi aşık olduğunu da tahmin ediyorum..
Ortada bir pazarlama dehası var..
Hani hep diyorum ya, sistem "Yıldız" sistemi..
Yoksa yaratacaksın..
Hollywood sistemi bir Pattinson Modası yaratmış.. Kızların ona aşık olması için moda olması yeter..
İnanmıyor musunuz?.. Dizlerinden aşağı bakın... O Ugg denen "Öğğğğğ" şeyleri ayaklarından çıkarmıyorlar iki yıldır. Bu kadar biçimsiz, bu kadar zevksiz, bu kadar kaba bir şeyi, güzel ve zarif bir genç kızın ayağına geçirdiğini rüyamda görsem inanmazdım.
Oysa bugün bir genç kıza en güzel hediye..
Robert Pattinson da öyle.. Yani Uggg be!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA