Necati'yle konuştum dün.. Kelebeğin Rüyası'nın yapımcısı.. "Kaça ulaştı seyirci sayısı" diye sordum. 1.5 milyonu dönmüşler.. "Peki kurtardı mı" dedim.. "Kurtarma sayısı 3 milyon" dedi, Necati.. "Seyirci ile maliyeti çıkaramayız ama, televizyon gelirleri farkı kapar.."
Filmin bazı yurt dışı TV'lere 4 bölümlük mini dizi olarak pazarlanmasının asıl sebebi bu.. Maliyeti kurtarmak.. Yılmaz'la konuştuğumda, "Elimde daha çok malzeme var. Kurgularken, filmi 2 saat 18 dakikaya indirmiştim. DVD yaparken, çıkardıklarımı da ekleyeceğim" demişti. TV pazarlamasında da ayni şeyi yapacaklar belli..
"Niye o kadar büyük maliyet" dedim Necati'ye..
"Dönem filmi bir defa" dedi.. "İstanbul'da 1941'in Zonguldak'ını bire bir kurduk. Set maliyetini düşünsene.. İkincisi, çekim 18 hafta sürdü.. Normal bir Türk filmi 6 hafta sürer.. Biz üç filmlik zaman kullandık.. Maliyet de üç filmlik oldu o zaman.. 10 milyon doları geçti. Ama başta Yılmaz, hepimiz çok mutluyuz.. Para her şey değil.. Biz 40 yıl sonra da konuşulacak bir film yaptığımıza inanıyoruz. Bu yetmez mi?."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN