Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik kilitlendikçe, motosikletlerin günlük yaşama girişi artıyor.. Pahalı markalarla hava atanlardan, ekmek parası uğruna siparişi yetiştirmek için yarışan kuryelere yığınla çift teker trafikte..
Olmayan ne?.
Trafik polisi.. Pardon varlar da, onlara göre, trafik kuralları motosikleti kapsamıyor. Gözleri önünde ters yönde giden, dönülmezlere dönen, emniyet şeritlerine dalan, kırmızı ışıkta vızır vızır geçenlere aldırmıyorlar bile..
Egzozlarından gök gürültüleri yükselen motorlar, polisin yanından geçiyor, öyle bakıyor polis..
Öyle bakıyor.., Kasksız olana öyle baktığı gibi..
Kask, trafiği, başkalarını tehlikeye soktuğu için değil, bizzat kullananın hayatı için mecburi.. Polisin tavrı adeta "Geberirse gebersin, bana ne?."
Yok sadece ünlülere değil, isimsiz kuryelere de aldırmıyorlar.
Motosiklet onların görevine dahil değil ya..
Gazetelerde sevgili dostlarımın fotoğraflarını gördüm. Acun Ilıcalı ve Bekir Aksoy.. Hem de trafik ekiplerinin kaynadığı Bebek'te kasksız motordalar.. "Efendim bu sıcakta kask mı olurmuş?. Zaten yakın gideceklermiş.."
Kazanın kilometresi mi var?.
Var.. En ölümcül kazaların en yakın mesafelerde olduğunu istatistikler söylüyor, bilim adamları da izah ediyor.. Sürücü "Az kaldı" diye gevşiyormuş..
Sevgili Bekir, Sevgili Acun..
Burnunuzun bile kanamayacağı kazada ölebilirsiniz.
Daha da kötüsü..
Ölümden kötü ne olabilir?.
Rahmetli Süpermen gibi boyundan aşağı felç yatağa mahkum olabilirsiniz, ölene dek..
Bir hava atma uğruna bu risk göze alınır mı?.
Trafik polisleri..
Motosiklet suçlarına acımasız olun. Bizler değil, kendileri için acımayın onlara..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN